Ogloszenia duszpasterskie 26 listopada 2023

  1. Przeżywamy w Kościele niedzielę kończącą rok liturgiczny, która jest dedykowana Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

  2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie świątyni na niedzielę przez Krystynę Jazgarę, Ryszarda Wawrzkiewicza, Teresę Bąk, Monikę Macias, Jana Pisarskiego, Barbarę Mysłek i ofiarę 60 złoty na środki czystości. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie świątyni przez kolejnych mieszkańców Wiązownicy Kolonii w sobotę o godz. 9.00.

  3. Zapraszamy lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek na godz. 17.00 na zbiórkę.

  4. Dziewczynki chętne do śpiewu w scholi zapraszamy w sobotę na godzinę 14.00.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Tygodniku Niedziela możemy przeczytać o Kościele, jakiego chcemy, o statusie osób transseksualnych w tymże Kościele, o właściwej interpretacji końca świata, o Polonii w Rosji i wiele innych artykułów.

   

  1.  Od dna dzisiejszego tj. 26 listopada do 2 grudnia br. przeżywamy Diecezjalny Tydzień Biblijny.

  2. Dzisiaj zostaną poświęcone na sumie opłatki, które będą rozprowadzać panowie organista i kościelny. Gratyfikacja z okazji otrzymanego opłatka jest podziękowaniem za posługę przy parafii i jest też świadectwem naszej dbałości o piękno liturgii. Jest to też wyraz świadectwa wiary i współodpowiedzialności przy funkcjonowaniu parafii. Pan organista rozpocznie rozprowadzanie od Wiązownicy Małej. W tym roku Pan kościelny będzie rozprowadzał opłatki w Wiązownicy Dużej.

  3. Będzie można także w okresie adwentu wesprzeć dzieła Caritas przez zakup świecy. Z przyjęciem małej świecy ofiara określona jest na 12 złoty, natomiast dużej świecy 25 złoty.

  4. Bóg zapłać za ofiary na działania w parafii. Ofiary na funkcjonowanie parafii można składać na tacę, jak również poprzez rachunek internetowy:

   Bank Spółdzielczy w Staszowie 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001, który jest wyświetlony na stronie internetowej: www.parafiawiazownica.pl. Nr telefonu na parafię to 882599422.

  5. Zmarł ksiądz Andrzej Sosnowski Zmartwychwstaniec, pochodzący z Bukowej. Odszedł do Pana po długiej chorobie w Rzymie. Pogrzeb odbędzie się w Sulisławicach w środę o godz. 13.00 i na tamtejszym cmentarzu zostanie pochowany. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

  6. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania ostatniej niedzieli roku liturgicznego. Jubilatom tego dnia i bieżącego tygodnia składamy wiele życzeń dobrego zdrowia, błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

  Katecheza 26 listopada 2023.

  Objawienia maryjne w Fatimie.

  Objawienia fatimskie należą do najbardziej znanych i najbardziej rozpowszechnionych na świecie. W 1917 roku toczyła się pierwsza wojna światowa. W Portugalii rządy sprawował antykościelny reżim a w Rosji zaczęła szaleć rewolucja, która doprowadziła do rozlania się na wiele krajów świata zbrodniczego systemu komunistycznego. W takich okolicznościach politycznych, na obrzeżach miasteczka Fatima, Matka Boża ukazywała się trojgu wiejskim dzieciom nie umiejącym jeszcze czytać. Te dzieci to Łucja dos Santos (10 lat), Hiacynta Marto (7 lat) i Franciszek Marto (9 lat). Zajmowały się one wypasem owiec.

  Wcześniej, zanim pastuszkom objawiła się Matka Boża, przez ponad rok, od marca 1916 roku, przychodził do nich Anioł. Na wzgórzu Loca do Cabeco dzieci odmawiały różaniec. Nagle usłyszały silny podmuch wiatru i zobaczyły przed sobą młodzieńca, który zwrócił się do nich: „Nie bójcie się, jestem Aniołem Pokoju, módlcie się razem ze mną”. Następnie nauczył ich modlitwy: „O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, ufam Tobie i kocham Cię. Proszę, byś przebaczył tym, którzy nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, nie ufają Tobie i nie kochają Ciebie”. Nakazał im modlić się w ten sposób, zapewniając, że serca Jezusa i Maryi słuchają uważnie ich słów i próśb. Anioł w kolejnych miesiącach objawiał się im kilkakrotnie, zachęcając także do umartwień, które były zadośćuczynieniem za grzechy ludzi.

  Wreszcie nadszedł 13 maja 1917 roku. W tym dniu rozpoczęło się pierwsze z sześciu spotkań dzieci z Maryją, zakończonych „cudem słońca” w dniu 13 października. Troje dzieci wypasając owce w Cova da Iria spotkały na koronie dębu „Jasną Panią”. Otrzymały od Niej orędzie, którego w wielu fragmentach nie rozumiały. Poczynając od maja, w kolejnych miesiącach, Matka Boża prosiła je, aby codziennie odmawiały różaniec w intencji pokoju, przyjmowały cierpienia jako zadośćuczynienie za grzechy i nawrócenie grzeszników. Ukazała im także swoje Niepokalane Serce, mówiąc, że Pan Jezus pragnie, by kult Jej Serca się szerzył. zapowiedziała także wielki cud na zakończenie objawień. W czasie kolejnych katechez będziemy bardziej szczegółowo przybliżać treść orędzia fatimskiego przekazywaną przez Matkę Bożą w kolejnych miesiącach.

   

  

Wiązownica 95
28-200 Staszów

882599422 parafiawiazownica@gmail.com

Msze święte

Niedziela i Święta

7:00, 10:00, 12:00, 16:00

8:30 (Czajków Północny)

14:30 (Smerdyna)

Dni powszednie

16:00

Papież Franciszek

Modlitwa do św. Michała

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy! A Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Konto bankowe parafii

Bank Spółdzielczy w Staszowie

27 9431 0005 2001 0020 6066 0001

z dopiskiem
Darowizna na cele kultu religijnego